Mistrovství světa v rychlostní kanoistice 23.08.-27.08.17

Koncem srpna se do českého vodáckého areálu v Račicích sjeli sportovci ze všech koutů světa, aby změřili své síly v rámci vrcholných závodů Mistrovství světa v rychlostní kanoistice. Konkurence byla obrovská, všichni chtěli vyhrát a všichni věděli, že vyhrát může jen jeden. Bylo to vůbec poprvé v historii, kdy se MS pořádalo na území České republiky. Tribuny u závodní trati byly plné českých fanoušků, což bylo zcela jistě velikou posilou našim reprezentantům, kteří ve snaze nezklamat své publikum jeli s maximálním možným nasazením.

Z našich reprezentantů dle očekávání exceloval kajakář Pepa Dostál a kanoista Martin Fuxa. Dramatický byl zejména příběh Pepy Dostála, který si na sobotní kilometrové trati hodně věřil na vítězství, ale bylo z toho „jen“ třetí místo. Po závodě se s upřímností sobě vlastní vyjádřil, že sem nepřijel závodit pro to, aby byl 2x poražen, ale že věří, že na nedělní pětistovkové trati mu tento relativní neúspěch napěchuje do svalů ještě další sílu a vyhraje. A svou nedělní excelentní jízdou opravdu nedal nikomu ze soupeřů šanci a vyhrál tzv. „o parník“ s tím, že hned po průjezdu cílovou metou se v euforiii ve své vratké lodi postavil a z rozpřaženýma rukama padl na znak do vody. Utopil sice kšiltovku a brýle, ale svět získal nového šampiona a jedinečné fotografické záběry, které vzápětí oblétly celý svět. Martin Fuxa obhájil na pětistovkové trati titul mistra světa z roku 2015, druhé místo si pak vybojoval na dvojnásobně dlouhé trati.

Z dalších českých reprezentantů se na pódium postavila ještě posádka mužského 4-kajaku (Jakub Špicar, Daniel Havel, Jan Štěrba a Radek Šlouf), která si v těžké konkurenci vybojovala bronz, příjemným překvapením byl i bronz 2-kajaku Jakub Špicar, Daniel Havel.

Pro náš oddíl je však nejlepší zprávou, že se do klání v rámci MS nominoval i náš oddílový závodník Ondra Bišický, jeden z nejmladších účastníků tohoto šampionátu. Spolu se svým parťákem Martinem Seidlem se na 2-kajaku probojoval na velice dynamické sprinterské trati 200 m nekompromisním a vysilujícím sítem rozjížděk a mezijízd až do Finale B, kde obsadil krásné 4.místo.

Ondro, jsme na Tebe hrdí, „well done“ 🙂

Za oddíl kanoistiky

Petr Smítka

Další související články

Videa ze závodu

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..