Mistrovství ČR – krátké tratě, rychlostní kanoistika, 29.07.-01.08.21

Na přelomu července a srpna se do račického vodáckého stadionu sjeli rychlostní kanoisté z celé republiky, aby po roce změřili své síly v rámci Mistrovství ČR a zároveň závodu Českého poháru mládeže.

V silném zastoupení se akce samozřejmě zúčastnila i výprava z naší chomutovské loděnice.

Tři dny se borci prali s nemilosrdným sítem rozjížděk a mezijízd, aby opravdu jen ti nejrychlejší mohli stanout vedle sebe ve finálové jízdě. Proto je zde třeba zdůraznit, že i samotná účast ve finálové jízdě je u závodů takovéhoto formátu velikým úspěchem.

Je třeba podotknout, že přísné covidové restrikce výrazně omezily podzimní, zimní i jarní tréninkovou přípravu našich sportovců. Po částečném uvolnění restrikcí se sice sportovci za vedení svých trenérů snažili svou připravenost k závodění dohonit, ale narušení systematického tréninkového cyklu prostě přehlédnout nelze.

V této souvislosti lze hodnotit výsledky Chomutováků velice pozitivně.

Zde je výpis umístění těch našich nejúspěšnějších kajakářů a kajakářek:

MK1 benjamínky A 1000 m

  • 2.místo Průšová Julie
  • 3.místo Husinecká Anna

K1 dorostenky 500 m

  • 9.místo Hajná Veronika

K1 juniorky 500 m

  • 5.místo Vrbenská Kateřina

K1 žačky starší 500 m

  • 2.místo Ammerová Patricie
  • 3.místo Videmannová Tereza

K1 muži 200 m

  • 10.místo Remuta Jakub

K1 juniorky 200 m

  • 1.místo Vrbenská Kateřina
  • 6.místo Petráčková Magdalena
  • 9.místo Mikšovicová Natálie

K2 benjamínci B+C 500 m

  • 1.místo Vosáhlo Jakub / Horák Kryštof

K2 juniorky 500 m

  • 2.místo Petráčková Magdaléna / Kukačková Natálie
  • 4.místo Vrbenská Kateřina / Pudilová Vlaďka

K2 muži 500 m

  • 8.místo Predka Andreas / Voronič Michal

K2 benjamínky A 500

  • 4.místo Husinecká Anna / Hamouzová Viktorie
  • 5.místo Průšová Julie / Pilařová Kateřina

K2 dorostenky 500 m

  • 5.místo Pavlisová Štěpánka / Hajná Veronika
  • 8.místo Koubová Kateřina / Pavlisová Ludmila

K4 žačky 500 m

  • 1.místo Ammerová Patricie / Bišická Linda / Videmannová Tereza / Stahlová Eva

K1 juniorky 1000 m

  • 5.místo Vrbenská Kateřina
  • 11.místo Petráčková Magdaléna

K1 muži 1000 m

  • 8.místo Predka Andreas

K2 dorostenci 500 m

  • 8.místo Král Jakub / Prouza Vojtěch

MK1 benjamínky A 500 m

  • 8.místo Husinecká Anna
  • 9.místo Průšová Julie

MK1 benjamínci B 500 m

  • 2.místo Vosáhlo Jakub
  • 2.místo Horák Kryštof
  • 4.místo Bezděka Vojtěch

K2 muži 200 m

  • 7.místo Remuta Jakub / Novotný Lukáš

K2 žačky 500 m

  • 1.místo Ammerová Patricie / Bišická Linda
  • 11.místo Videmannová Tereza / Stahlová Eva

K4 dorostenky 500 m

  • 4.místo Koubová Kateřina / Pavlisová Štěpánka / Pavlisová Ludmila / Hajná Veronika

K1 dorostenky 200 m

  • 6.místo Hajná Veronika

K1 dorostenci 200 m

  • 9.místo Král Jakub

K2 muži 1000 m

  • 7.místo Remuta Jakub / Záruba Štěpán

K4 juniorky 500 m

  • 3.místo Vrbenská Kateřina / Petráčková Magdalena / Mikšovicová Natálie / Benková Štěpánka

K4 dorostenci 500 m

  • 4.místo Král Jakub / Prouza Vojtěch / Dvořák Brutus / Stejskal Jan

K1 žačky starší 200 m

  • 2.místo Ammerová Patricie
  • 7.místo Videmannová Tereza
  • 9.místo Bišická Linda

K4 muži 500 m

  • 8.místo Videman Karel / Merhaut Michal / Šára Pavel / Budínský Robert

K2 dorostenky 200 m

  • 5.místo Koubová Kateřina / Pavlisová Ludmila
  • 10.místo Pavlisová Štěpánka / Hajná Veronika

Oficiální výsledky

Obrázky ze závodů

Zapsal Petr Smítka

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..