Český pohár mládeže v Račicích 13.05.-15.05.16

O květnovém víkendu 13.05.-15.05.2016 se do Račic sjeli junioři z celé republiky (a také vybraní závodníci ze Slovenska), aby poměřili své síly na prvním letošním závodě ze série Českého poháru mládeže. Byl to jeden z prvních letošních závodů po zimní přípravě, kdy závodníci mají šanci porovnat efektivnost své zimní přípravy a kdy není nouze o překvapení.

Velice dobře si vedli i naši závodníci z Chomutova. Všichni podali maximální výsledky, všichni do svého závodu dali všechno. Přesto stojí za vypíchnutí pár postřehů trénérky Míši Fridrychové:

• Michal Čeřovský (kategorie Junioři)
    • na kilometrové trati nenašel na singlkajaku soupeře a dojel si pro zlato.
    • obdobný kousek pak zopakoval taktéž na kilometrové trati na deblkajaku se svým parťákem Jakubem Stejskalem ze Žamberka
  • Jakub Remuta (kategorie Žáci)
    • na trati 500 m na singlkajaku nedal žádnému ze svých soupeřů nejmenší šanci a dojel si pro zlato.
    • na trati 500 m dominoval i na deblkajaku se svým oddílovým parťákem Andreasem Predkou
    • stejný triumf sklidil na deblkajaku se svým oddílovým parťákem Andreasem Predkou na kilometrové trati
    • na kilometrové trati na singlkajaku si vybojoval v těžké konkurenci krásné 6 místo, jen 0,5 s za svým oddílovým partákem Andreasem.
  • Andreas Predka (kategorie Žáci)
    • na trati 500 m dominoval na deblkajaku se svým oddílovým parťákem Jakubem Remutou
    • stejný triumf sklidil na deblkajaku se svým oddílovým parťákem Jakubem Remutou na kilometrové trati
    • na kilometrové trati na singlkajaku si vybojoval v těžké konkurenci krásné 5. místo.
    • na trati 500 m na singlkajaku si dojel v těžké konkurenci pro báječné 4.místo
  • Tomáš Fridrych (kategorie Dorostenci)
    • na kilometrové trati si vybouchal 4. místo s tím, že od „bedny“ ho dělily necelé 2 desetiny sekundy. Svým výkonem překvapil své soupeře, své trenéry a možná i sám sebe.
    • na téže trati si pak vybojoval 5.místo na deblkajaku se svým oddílovým parťákem Adamem Novotným
    • na trati 500 m si dopřál triumfálního pocitu vítězstvím v malém finále
  • Nela Marie Marková (kategorie Dorostenky)
    • na trati 500 m se na deblkajaku se svou parťačkou Kateřinou Mílovou probojovala až do finále, kde obsadila krásné 6.místo.