Lipno a Čerťáky 24.08.-27.08.17

Poslední prodloužený srpnový víkend se každoročně sjede bezpočet vodáků pod Lipenskou přehradu. Jednou ročně se totiž v tyto dny z přehrady vypouští voda a bezvodé zabalvaněné koryto Vltavy pod přehradní hrází ožije v celé své divokosti a kráse. Říční proud se v peřejích a kataraktech řítí korytem, pověstné „Čerťáky“ čekají na vodáké v plné síle. A vodáci čekající na „Čerťáky“ celý rok jdou na to. Někteří se s vodou mazlí a vychutnávají si zpěněný terén, jiní s živlem (a se sebou) trošku bojují, někteří si řeku sjíždí jen tak pro potěšení, jiní se dolů ženou na čas v rámci některého z vypsaných závodů.

Chomutovští vodáci na  letošních „Čerťácích“ samozřejmě nechyběli. Dáša, Martin a Frigo si vychunávali horní úsek mezi přehradou a Loučovickou peřejí, Stankáčové s Tomášem a Vikim si zaplatili permici na „Devil´s train“ a tak jim nezbylo než jezdit dolní, obtížnější úsek z Loučovic přes „Okno“, „Škvíru“ a „Čertovy schody“ ke vzdutí dolní přehrady nad Vyšším Brodem.

Tomáš Fridrych letos debutoval v náročném dlouhém závodě , který se jede na plastových kajacích od přehrady Lipno 1 přehrady k přehradě Lipno 2 a vůbec si nevedl špatně. Z trénování a závodění na hladké vodě má výborný základ, divoká voda ho baví a tyto aspekty zúročil právě při tomto závodě.

Akce se vyvedla, počasí také, zážitků moře, adrenalinu mraky. Tak zas příště

Zapsal Petr Smítka

Obrázky z akce – Dáša

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..