Krumlovský vodácký maraton 09.10.21

Již tradičně se v sobotu o druhém říjnovém víkendu konal na Vltavě jeden z nejmasovějších a nejoblíbenějších vodáckých závodů Evropy – 19. ročník Krumlovského vodáckého maratonu.

Start kajaků a kánoí pod hrází Lipno-2 ve Vyšším Brodě (36 km), start raftů, SUP a pramic v Rožmberku (25 km), cíl pro všechny kategorie v Českém Krumlově.

Po loňském nedobrovolném covidovém půstu si to letos vodáci přijeli vynahradit a na start se postavilo na celkem 500 lodí s posádkami nejen z ČR, ale i z Rakouska, Německa, Slovenska, Polska, Maďarska, Itálie, Slovinska, Chorvatska, Belgie, Francie, Dánska a dokonce i z USA a Jižní Afriky.

Na takovéto akci nemohli samozřejmě Chomutováci chybět – letos se sem vypravili v rekordním počtu 18 osob. Někteří se rozhodli zúčastnit se závodu, jiní dali přednost volnému splutí s tím, že si užili parádní atmosféru, pěknou vodu a otevřené šlajsny.

Posádka K2mix ve složení Dáša Březinová-Martin Franc přijela na start s předsevzetím pokořit magickou časovou hranici 3 hod., což se jí s časem 02:59:38.61 fakt „o fous“ podařilo. Sluší se vyzdvihnout, že celkově v rámci své kategorie obsadila 6.místo a z českých posádek byla první 🙂

V kategorii seakajaků si pro bronzovou medaili dopádloval Petr Smítka.

Nezničitelná Jana Tykalová si v poslední peřeji pod posledním jezem trošku zabojovala se živlem, ale do cíle zdárně dojela a ve své kategorii obsadila mystické 13.místo.

Jirka Nachtigal jel závod v mírumilovném usměvavém rozpoložení „na pohodu“, neboť závod netřeba nutně vyhrát, ale vychutnat. I tak mu to vystačilo v kategorii K1-muži na 15. místo.

Akce se zdařila, počasí přálo, voda tekla, krev netekla.

Část chomutovského týmu zůstala na Šumavě až do neděle a konečně si pořádně zapádlovala na vzdutí Lipenské přehrady mezi Horní Výtoní, Lipenskou vílou a Králičím ostrůvkem.