Slalomový kanál Lipsko 28.09.18

Výročí naší státnosti se parta chomutovských vodáků (Stankáčové, Martin, Tykalka) rozhodla oslavit na umělém slalomovém kanále v Lipsku.

Deštivá cesta přes hřebeny Krušných hor nevěstila nic dobrého, ale na pláních za horami se počasí zmátořilo a nad vodáckým kanálem zazářilo slunce.

Ve stanovenou dobu se v areálu rozeběhla soustava výkonných čerpadel a jezerní voda se zakrátko vlila do startovací laguny, aby záhy v hučivých peřejích slalomového kanálu seskálala zpět do jezera. Voda byla přijemně teplá. Do zpěněných vod slalomového kanálu naskákaly desítky kajakářů a místních raftových člunů a uháněny peřejnatým korytem podkovovitého tvaru do cílové laguny, odkud je vzhůru do startovací zdrže v maximálním pohodlí vyvážel pásový přepravník.

Občas nějaký ten raft převálcoval ve válci kajakáře, což na první pohled vypadalo jako nechtěný masakr. Ve skutečnosti to však byl pro kajakáře uvězněného ve válci vysvobozující akt.

Voda tekla proudem, adrenalin taky.

Po pár hodinách toho všichni měli jak buchet, čerpadla se zastavila, běsnící vodní masy z vodácké trati odtekly, džin zmizel zpět v jezeře a nad krajinou se opět rozprostřel klid a mír.

Tak zas příště

Zapsal Petr Smítka

Obrázky z akce

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..