Ekstreme Sport Veko, Norsko 24.06.-29.06.23

O posledním červnovém víkendu se u norského města Voss konal závod v extrémním kajakingu – Ekstreme sport Veko

Závod je součástí týdne extrémních sportu ve Vossevagenu, kde je mnoho dalších extrémních sportů, jako třeba downhill na kole, seskoky padákem, lezení a mnohé další.

Závody se jely na 2 řekách: kvalifikace na řece Strandaelivi a finále na Myrkdalselvi.

Kvalifikace se skládala ze 2 částí.

• První část byla na horním úseku řeky, který je ww 2-3 kde byl masový start kde startovalo všech 70 závodníků najednou.
  • Druhá část byl slalom, který se jel na spodním úseku řeky, součástí tratě byl i 5 m vysoký vodopád ale jinak to byla poměrně lehká trať. Z kvalifikace postupovalo nejlepších 25 borců, oba chomutovští závodníci Tomáš Fridrych a Viktor legat se kvalifikovali do sobotního semifinále.

Semifinále a finále se jelo na úplném konci řeky kde je poslední z mnoha krásných, ale velmi těžkých úseků řeky.

Bohužel ani jeden chomutovský závodník se do finále nedostal, finále jelo 12 nejlepších.

Tomáš dojel na 20 místě a Viki na 15 místě.

Nejlépe z Čechů dojel Jan Choutka na pátém místě, vyhrál George Snook, druhý byl Matthias Weger a třetí byl Manu Vinkl Wackernangel.

Naštěstí jsme nejeli do Norska primárně závodit, ale sjet co nejvíce zajímavých řek a vodopádů, takže nás vyřazení v semifinále až tak moc nemrzelo, protože si z Norska odvážíme mnoho zážitků a sjetí velké množství nových a těžkých řek.

Další závody se budou konat na Lipně na Čertových proudech kde chomutovská účast nebude chybět