Chomutov je v české kanoistice uznávaným pojmem

Příspěvek Petra Doležala do Chomutovských novin 7/23:

Kanoistický oddíl Sportclubu80 Chomutov dělá chomutovskému sportu stále dobré jméno.

Podle výsledků se dlouhodobě drží v první pětce nejlepších českých klubů a řada jeho členů a odchovanců reprezentuje Českou republiku na mezinárodních závodech.

Ze současných mládežnických závodníků se nejvíce daří Jakubu Královi, který získal nominaci na
mistrovství světa, Karlu Vildovi a Veronice Hajné. Z mladších ročníků dosahují nejlepších výsledků
Julie Průšová a Anna Husinecká, velkými talenty jsou Barbora Pilařová a vnučka šéfa oddílu Petra Doležala
Barbora, která je ve své věkové kategorii nejlepší v republice. Juniorští reprezentanti Kateřina Vrbenská a Jakub Remuta se připravují v pražském středisku vrcholového sportu.

Problémy klub pociťuje na postech trenérů, chybí hlavně ti mladší. Tréninkové skupiny fungují tři, nejstarší závodníky připravuje Petr Doležal, závodníky narozené v roce 2009 a později trénují jeho žena Blanka Doležalová, syn Petr Doležal mladší a Marcela Koubová. Přípravku a nově příchozí vede Petr Brabec. Dohromady se v klubu připravuje šedesát mladých kajakářů. Klub by rád ve svých řadách přivítal další zájemce o kanoistiku, zejména ty narozené v roce 2012 a mladší.

Před patnácti lety klub své zájmy rozšířil o dračí lodě a blízký vztah k nim trvá dodnes. Posádka příležitostně poskládaná z ryzích mladých kajakářů každoročně dosahuje na medailové pozice na mistrovství republiky dračích lodí. Několikrát měl chomutovský tým díky zlatu z MČR nárok zúčastnit se mistrovství světa, bohužel to bylo v letech, kdy se kvůli covidu-19 nekonalo, nebo byly podmínky účasti takřka nesplnitelně přísné. A tak daleko nejvíc zkušeností s dračími loděmi nasbírala Blanka Doležalová, která se se seniorskou reprezentací vrcholných akcí účastní pravidelně, dokonce má doma tři zlaté medaile z MS v Kanadě, v Tampě, v Szegedu, čtyři z ME a další stříbrné a bronzové z různých lokalit v Evropě. V klubu je možné na dračí lodi jezdit i na bázi hobby. „Zázemí naší loděnice umožňuje, aby se zájemci dračím lodím věnovali pravidelně. Lidé hodně běhají nebo jezdí na kole, tak se divím,
že mezi sportovními nadšenci je tak málo zájemců o dračí lodě,“ říká Petr Doležal. Kamencové jezero je také dějištěm závodu dračích lodí, a to právě pro hobby posádky

Odkaz na Chomutovské noviny 07-23

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..