Krumlovský vodácký maraton 08.10.2011

Ahoj,

s lehkým časovým odstupem vkládám na naše stránky něco slov, obrázků a videí jako ohlédnutí za tímto věhlasným závodem Krumlovského vodáckého maratonu 2011.

Již tradičně se tohoto závodu zúčastnili i členové našeho oddílu, ať už jako závodníci nebo jako technický či vodácký doprovod.
Počasí bylo vskutku vodácké. Ráno dne D se jen nepatrně rozednilo,  následný déšť vytrvale sílil až do startu závodu. Zahřměním startovací pistole se však mraky rázem rozpadly a závodníci se vydali vzhůru dolů na 38 km dlouhou trať slunci vstříc – jak romantické. Nebylo to romantické, byla to dřina jako vždycky.

Jako první vyrazila úderem 11:00 hod z Vyššího Brodu vlna deblkajaků, kde jsme měli hned 2 posádky – Ditu s Lukášem a Vandu s duklákem Jardou. Díta s Lukášem měli dobře rozjeto, ale ještě v horní části trati přišli o kormidlo a na své soupeře zákonitě začali ztrácet. I přesto velký hadicap se nevzdali a v pořádku dojeli do cíle. Naopak milým překvapením byla 3. příčka pro Vandu s Jardou, gratulujeme.

V 11:05 hod vystartovala vlna singlkajaků, kde ve starovním poli bylo možné vidět taková zvučná jména jako český reprezentant Kamil Mrůzek (který závod v této kategorii metodou start-cíl s přehledem vyhrál), Tomáš Zástěra (který i s krysou na posledním místě dokázal být třetí), Honza Nachtigal (který po povedeném startu trošku na trati vytuhnul, ale se ctí dojel až do cíle), Petr Smítka (který v zápase na život a na smrt se zlomeným prstem pokořil svůj loňský osobní rekord o 12 minut) nebo Zdeněk Grossman (který i ve 72 letech Smeťáka zařízl o 6 minut).

V 11:10 hod se pak na trať vydaly debl- a singlkanoe, kde náš oddíl v těžké konkurenci na své hezké těžké lodi reprezentovali Lumír Gallo s Luďkem Hrbkem.

Žákovské kategorie závodily na kratší trati z Pískárny do Krumlova, hromadný start všech žákovských kategorií dohromady byl vskutku šrumec. Nejrychlejším jezdcem závodu na K1 byl Jirka Nachtigal, budiž mu čest v šest a sláva. Překvapivě pěkně jel a na pěkném šestém místě se umístil i malý Frigo. Taky čest v šest a sláva.

Vodácký doprovod na trati zajišťovaly posádky na orinocích – Viki s Jitkou a Martin Franc s Mirkou.

Zde jsou obrázky z oficiálního webu závodu, pořízené profesionálními fotografy. Výběr jsem si vyžádal u pořadatele závodu a za tuto nadstandardní službu ještě jednou děkuji.