Zimní Slapy 12.02.-14.02.2016

V pátek 12.02. se v hospodě U Taterů poblíž hráze Slapské přehrady sjeli seakajakáři ze všech koutů naší země, aby se vydali na svou tradiční zimní expedici po vzdutí Slapské přehrady, pěkně romanticky mezi ledy a pokud možno ve vánici a mrazu až tam, kam je ledová krusta pustí. Vánice nepřišla, denní teploty suverénně nad nulou byly spíš ve znamení příjemného jara, ale tato nezvyklá povětrnostní přízeň nikoho z drsňáků nemohla od účasti na akci odradit.

Večerní útulnou hospůdkou kolovaly historky z dalekých cest a dobře točené pivo – a když pozdě v noci osazenstvo shledalo, že je pro tento den již vše řečeno a vypito, pospalo porůznu roztroušeně v okolí, mj. i na propůjčené chatě s krbovými kamny, psem (štěkoun štěkavý) a cirkulárkou (chrápač chrápavý).

V sobotu dopoledne se dle předchozí domluvy všech cca 45 kajakářů přitrousilo z různých koutů kolem přehrady k oficiálnímu startu. Nashromáždilo se zde široké spektrum různých mořských kajaků –  sériově vyráběných i udělaných doma „na koleni“, plastových i dřevěných, s kormidlem i bez něj.

Do kajaků si vlezli vodáci všeho ražení a věku – „náctiletí“, „cetiletí“, sátiletí“ i hodně „sátiletí“, víkendoví pohodáři i ztepilí expediční dobrodruzi, šlachovití skřítci i několikametroví habáni (samozřejmě v kraťasech).

Tam i zpět se jelo ve spontánně vytvořených skupinkách, ve kterých se přetřáslo vše od politiky až po mořské expedice minulé i plánované, za humny i u protinožců.

Cíl denní trasy byl dle předběžného plánu na tábořišti u Častoboře. Na noc zůstalo na 35 drsňáků, večer nechyběl táborák, kejtička, kytara, lahvinka kolem dokola, a další a další…  Kytaru přivezl zlatokop s přezdívkou Chobotnice na své vlastnoručně postavené celodřevěné kanoi, vybavené pro případ příznivého větru ráhnovím a plachtami vlastní výroby. A když vyschly láhve na stole a pohasl ohňů žár, lehli si chlapi na trávu pod širák (anebo do áčka), a libovali si, jak je na světě dobře. I když tu a tam někdo zapnul cirkulárku…

Iniciátorem a organizátorem akce byl stejně jako v minulých letech Petr Křivánek z pražského vodáckého oddílu Kotva Braník – díky za prima akci.

Letos jsme na tuto akci vyslali i našeho oddílového reprezentanta, Martina France. Po návratu utrousil pár slov a dokonce i pořídil pár fotek – to znamená, že se mu akce líbila.  Tak zas příště, možná ve větším počtu Chomutováků….

Petr

Obrázky z akce PicasaWeb / Google

[pe2-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/base/user/113972856604515363965/albumid/6254251976415818161?alt=rss&hl=en_US&kind=photo“ ]

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..