Praha – Mělník na seakajaku 17.11.22

Sváteční den věnovaný boji za svobodu a demokracii jsme oslavili tradiční seakajakářskou jízdou z Prahy do Mělníka. Vždyť seakajaking je takřka synonymem svobody. Volnost pohybu limitovaný jen přírodními podmínkami je svoboda, kterou každý seakajakář dobře zná a ctí. A nebýt naší demokracie, těžko bychom se dostávali s takovou lehkostí k vlnám bližších či vzdálenějších moří.

Organizátorem i patronem této vodácké akce je pražská vodácká prodejna a půjčovna HGsport, která letos tuto akci uspořádala již po šestnácté. Organizátorům patří velký dík za bezvadný nápad, kdy se vodáci ze všech možných koutů Česka (a letos i ze Slovenska) sejdou u táboráku v předvečer akce v Tróji před loděnicí HGsportu. Poklábosí tu, pogrilují, popijou a na chvíli pospí, aby následující den, plni sil a odhodlání, vyrazili svorně na štaci dlouhou 50 km.

Chomutovští vodáci se této akce účastní takřka každý rok. Nemohli chybět samozřejmě ani letos a dorazili v hojném počtu 10 osob.

Akce se zdařila a až na malé povolené ztráty jsme úspěšně dorazili do Mariny v Nelahozevsi k objednanému prostřenému stolu. Zatímco venku se postupně podzimní deštík měnil v nefalšovaný liják, my jsme si v bezpečí a suchu Mariny dávali vydatný a chutný „gáblík“. Nakonec jsme se usnesli, že vzniklou pohodu není nezbytně nutné rušit pokračováním v pádlování až do Mělníka. Zabalili jsme to tedy zhruba na 25. km a vůbec nás to nemrzelo.

Zapsal Petr Smítka

Obrázky z akce

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..