Zimní Slapy 11.02.-12.02.17

Každoročně se v polovině února schází na Slapech drsňácká seakajakářská komunita,  aby strávila společný drsňácký víkend v mrazivě ztichlém údolí Vltavy. Stejně jako loni si ani letos akci nenechal ujít Martin Franc. Pár reflexí z jeho vyprávění:

  • letos se akce konala opravdu v prostředí pravé zimy tak, jak si to drsní pardálové představovali – částečně zamrzlá hladina a tudíž realizace nutkavé potřeby zahrát si na ledoborce, sníh na březích a ledová voda, do níž tu a tam nějaký ten pardál vyšlápl, aby s částečným uspokojením a částečným překvapením konstatoval, že je voda fakt cool.
  • jeden z účastníků akce měl svou cestovatelskou kanoi vybavenou ve stylu „multivan“ vč. PB vařiče, na kterém si při pádlovací pauze ohřál svůj gulášek.
  • při zastávce na zasněžené pláži chlapi s pokerfejsem přihlíželi, jak se rozdělává oheň bez zápalek. To umí přece každý pořádný zálesák, přeci, asi….
  • večer, v hospodě u Taterů, při kýtě, pivu a roztopeném krbu si pak pardálové s uspokojením lízali rány z drsňácky prožitého dne a sdělovali si své zkušenosti a zážitky z dalekých mořských cest za dobrodružstvím.
  • pro nezbytné zdokumentování akce Martinovi zapůjčila Dáša svůj nový outdoorový foťák a Martin s ním „nalouskal“ na padesát videosekvencí – dostatečné množství na sestříhání obsažné reportáže. Nakonec se však ukázalo, že Martin mačkal spoušť za účelem pořízení fotek, alepřístroj byl nastaven ve videovém módu. Sorry ako…
  • po loňských zkušenostech, kdy chlapi na pryčnách ve sdílené chalupě úspěšně imitovali cirkulárku a „chrápořvali“ až do rána, nocoval Martin i přes mrazivé počasí v klidu a pokoji ve svém autě.

Zaznamenal: Petr Smítka

Obrázky z akce od Martina France

[peg-gallery album=“http://picasaweb.google.com/data/feed/api/user/113972856604515363965/albumid/6386711108425682289?alt=rss&kind=photo“ ]

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Jedno zamyšlení nad “Zimní Slapy 11.02.-12.02.17”