Sprintová regata Hof 17.09.-18.09.16

O víkendu 17.09.-18.09. byl vzduch nad jezerem Quellitzsee u Hofu prosycený vodou. Dílem za to mohl vydatný a vytrvalý déšť,  dílem pak všudypřítomná vodní tříš’t od mohutných záběrů pádel – v těchto dnech se totiž v Hofu konal jubilejní 25.ročník mezinárodní regaty ve sprintu.

Tradičně se tato událost v závěru závodní sezóny  těší velké oblibě mezi sportovci, a to jak „hobíky“, tak i světovými esy – a tak zde můžete potkat i s mistry světa či olympioniky (např. Franziska Weber, Tina Dietze, Tom Liebscher, Tom Kierey, Birgit Fischer, Natasha Janic či Andreas Dittmer. A navíc je oblíbená i pro závodění i některých netradičních kategoriích, jako K2mix (2-kajak muž+žena), K4 mix či velice oblíbená štafeta 4 x 200 m.

Letos se do Hofu sjelo na 60 oddílů z Německa, Rakouska, Švýcarska, Maďarska, Ukrajiny a samozřejmě také z Česka.  Své síly přijelo změřit  neuvěřitelných takřka 1100 účastníků, mezi nimi i 16 borců z našeho oddílu SC80 Chomutov. A vůbec se v této přetěžké konkurenci neztratili.

Velkým hendkepem byla neúčast Adama Novotného, kterého v úspěšně nahradil žák Kuba Remuta, nejúspěšnější člen výpravy, který absolvoval za víkend úctyhodných 17  závodů na 200 m v kategoriích žáci, dorostenci, junioři i dospělí.

Velkým úspěchem je také 2. místo v K2 muži, kde získali stříbrné medaile D. Pokorný s O. Bišickým, rychlejší byl pouze německý reprezentant a medailista z LOH v Riu Tom Liebscher se svým parťákem, který naší posádce ujel o pouhý 1 m.