Chomutovský festival sportu, 06.09.20

V neděli 06.09.2020 se v areálu Kamencového uskutečnil již 3. ročník Chomutovského festivalu sportu.

Již tradičně se akce zúčastnil i náš oddíl Sportclub-80 Chomutov. Kamencové jezero je s naším oddílem takřka neoddělitelné spjato již 66 let, kdy chomutovský kanoistický oddíl vznikl.

A tak nám bylo ctí předvést široké veřejnosti pestrou a zajímavou náplň našich aktivit.

V našem nepřehlédnutelném stanu jsme pro zájemce nainstalovali pádlovací trenažer, který využíváme nejen v zimních měsících, když je jezero zamrzlé, ale i v průběhu celého roku při ladění jak výkonnosti, tak i techniky.

K dispozici jsme na vyzkoušení poskytli naše mořské kajaky i kajaky určené pro sjíždění divokých řek. Naši mladí a šikovní chlapci před zraky nadšených návštěvníků metali eskymácké obraty s pádlem, bez pádla či třeba s koštětem, na speciálním rodeovém kajaku předvedli i různé takřka akrobatické kreace.

Velký ohlas měla také naše dračí loď, na níž kromě pádlující posádky jede i zkušený kormidelník a bubeník, udávající tempo. Zájem o svezení na dračí lodi byl tak enormní, že jsme museli stanovit „jízdní řád“, aby se na všechny dostalo.

Jménem klubu velmi děkujeme Chomutovskému magistrátu za zorganizování této bezvadné akce.

Obrovský dík všem, kteří při akci pomáhali. Na prezentaci se aktivně podílelo na 15 našich členů, jmenovitě patří velký dík Petru Brabcovi, Tomáši Fridrychovi a bratrům Petru a Jirkovi Stankovým, kteří byli v zápřahu po celou dobu trvání akce a naprosto perfektně se věnovali příchozím dětem.

Již se těšíme na další ročník!

Za výbor oddílu Petr Smítka

Obrázky z akce

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..