Ondřej Bišický pojede v Duisburgu o přímou účast na OH v Riu

Úspěšně vstoupili chomutovští vodáci do letošní sezóny. Kajakář Ondřej Bišický bude za několik dnů bojovat o přímý postup na Olympijské hry v Riu a mladí chlapci a děvčata oddílu SC 80 se prosadili na Mistrovství České republiky v rychlostní kanoistice, na kterém získali sedm medailí.

BIŠICKÝ MÁ ŠANCI DOSTAT SE DO RIA

Poslední dubnový víkend proběhl v Račicích velmi důležitý Nominační závod reprezentantů ČR o účast na světových pohárech a zejména na donominační závod na OH v Riu de Janeiro. Historického úspěchu oddílu kanoistiky SC 80 dosáhl mladý kajakář, teprve 18-letý Ondřej Bišický, který v závodě K2 200m se svým kolegou Martinem Saidlem z USK Praha nečekaně přesvědčivě zvítězili a zaslouženě tak budou ve dnech 18.-19. května společně bojovat v německém Duisburgu o přímou účast na olympiádě.
Výborně si vedli kajakáři chomutovského oddílu i v K1 200m, kde byl Bišický pátý a Branko Tarkulič skončil na osmém místě.
Na MČR dospělých se ve výborném světle ukázal junior Michal Čeřovský, který mezi muži obsadil 7. místo na trati dlouhé 5km.

NA MISTROVSTVÍ PRO SC 80 SEDM MEDAILÍ

Členové oddílu kanoistiky SC 80 se předvedli i na pořadatelském poli, když výborně zvládli zabezpečení Mistrovství České republiky v rychlostní kanoistice, tentokrát na dlouhých tratích na nádrži Matylda v Mostě.

A úspěšní byli i závodníci oddílu! Mladí chlapci a děvčata totiž získali na mistrovství sedm medailí na pětikilometrových tratích. Zlaté získali Čeřovský(K2) mezi juniory a Remuta s Predkou(K2) mezi žáky. Stříbrné medaile vybojovali opět Čeřovský(K1), Marková(K2) v dorostenkách a Fridrychová (K1) v soutěži veteránek. Bronz obdrželi Fridrych a Novotný(K2) v soutěži dorostenců, rovněž tak Koubová a Pavlisová mezi benjamínkami. Na cenných čtvrtých místech se dále umístili Novotný(K1 dorotenci) a Remuta (K1 žáci) a pátá místa obsadily Tomanová (K1 žačky) a Koubová (MK1 benjamínky ročník 2005).

Úvod do letošní sezóny byl tedy v podání kanoistického oddílu famózní! Všechny domácí závodníky snad budou mít příznivci chomutovské kanoistiky možnost vidět na Kamencovém jezeře, kde by 11. června měla proběhnout Velká cena Chomutova.

Zdroj: Chomutovsky denik