Allwave Cup 23.05.-26.05.2019

Letos jsem se poprvé zúčastnil závodů v oceánském pádlování Allwave Cup 2019.
Byla to dlouhá cesta do Itálie, ale Toskánsko je krásné – nádherná krajina, majestátní a pitoreskní města, tyrkysové moře s písečnými plážemi a borovicemi …

Velice jsem ocenil příjemnou a uvolněnou atmosféru v Argentario Camping Village v Obertelo, kde byli ubytováni závodníci a kde byla i základna organizátoru závodu. 

Velice přínosná byla možnost otestovat si na moři surfski kajaky od renomovaných firem jako Think, Allwave nebo Stellar.

Na základě prognózy směru větru byl start umístěn Argentario Camping, cíl v oblasti Marina di Alberese v národním parku Maremma.  Původně zamýšlená 27 km trať byla s ohledem na mírnější vítr zkrácena na 21 km.

Na startovní čáru se postavilo více než 150 závodníků ze 14 zemí – nejvíce z Itálie, hodně z Německa, také jezdci z Řecka, Švýcarska, Ruska, Maďarska …… a 1 závodník (já) z České republiky 🙂

Dle pokynů pořadatele se mělo startovat nikoli z vody, ale z pláže, závodníci měli stát za svou lodí. Realita však byla taková, že se všichni se svými loděmi postavili již do vody, někteří dokonce i do lodě nasedli. První start byl zastaven kvůli nekorektnímu chování některých přemotivovaných závodníků. I druhý start v rozporu s pokyny uskutečněn z vody – ale OK, neřeším to.

Prvních 8 km bylo téměř „bez větru“, další 3 km lehký protivítr, dalších  10 km boční vítr a boční vlny. Opravdu po větru byl jen poslední (ale pěkný) 1 km směrem k cílové čáře.

Můj výsledek: 10. v Masters, 37. na surfski, celkově 42. Jsem spokojený, lépe to nešlo.

Závod jsem jel na mořském speciálu Stellar Surfski, typ SEI – rychlý, stabilní, mohu doporučit pro všechny středně pokročilé a elitní závodníky.

Petr Smítka

Video z akce

Obrázky z akce

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..