6. Český pohár + MČR dospělých ve sprintu 30.04.23

Na přelomu dubna a května se v Roudnici nad Labem konaly první sjezdové závody ve sprintu doplněné netradičně klasickým dlouhým sjezdem. Z důvodu vysokého vodního stavu Labe však nebyla trať úplně ideální, jelikož zejména nejzajímavější spodní část kanálu byla zaplavená vodou.

Program byl rozdělen do tří dnů. V sobotu čekal závodníky dlouhý klasický závod. V neděli a pondělí pak díky státnímu svátku dva sprinty, kdy se závodilo o tituly mistrů České republiky a hlavně o místa v reprezentaci.

Závody v Roudnici byly zajímavé i tím, že se jich účastnili závodníci z Německa nebo Francie. Začátkem července se zde totiž koná Mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let.

Konkurence byla opravdu veliká, v kategorii kajakářů se celkem účastnilo 76 kajakářů.

V neděli sprintové finále kajakářů ovládl Matyáš Novák a získal tak titul mistra České republiky. V dalších kategoriích triumfovali Marie Němcová na singlu a v deblové kategorii pak Ondřej Rolenc s Danielem Suchánkem.

Za chomutovský oddíl kanoistiky se zúčastnil kajakář Jirka Nachtigal, který si závodní víkend pochvaloval. “Ačkoliv výsledky nebyly ideální, tak jsem si prodloužený víkend v Roudnici užil. Chtěl jsem se hlavně vidět po zimní pauze s ostatními sjezdaři a načerpat trochu inspirace na letní závody. Určitě pojedu na sjezdy na Lipně a do Českých Budějovic. Vím, že musím ještě potrénovat. V Roudnici jsem ve sprintech skončil až v druhé polovině startovního pole, ale to mi nevadí, jezdím pro radost. Musím ale zdůraznit, že sprintová trať byla zhruba o deset sekund delší z důvodů testování tratě na MS juniorů, což mi moc nepomohlo. Dojezd v cíli byl už jen dlouhý “vojel” pod kanálem, kde mi to nejvíc ujelo.”

Sjezdaře letos čeká plno závodů ať už již zmíněné závody Českého poháru na Lipně, Českých Budějovicích nebo na podzim Krumlovský maraton. Mají se na co těšit, jedná se opravdu o zajímavé tratě pro sjezd.

Zapsal a zažil Jirka Nachtigal

Odkaz na výsledky

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..