Český pohár ve sjezdu 04.09.-05.09.21

První zářijový víkend 4.-5. září se konal na předměstí Českých Budějovicích poslední Český pohár ve sjezdu, zároveň pro některé i mistrovský šampionát v kategorii hlídek a veteránů.

Za chomutovský oddíl se tradičně zúčastnili 2 závodníci – Jana Tykalová a Jiří Nachtigal.

Na umělé slalomové dráze se v obou dnech bojovalo rovněž i o nominace na Mistrovství světa ve sjezdu, které se bude konat na konci měsíce v Bratislavě, takže konkurence ve všech kategoriích byla opravdu nabitá.

Nechyběla ani konkurence ze zahraničí. Na startovní listině jsme mohli najít závodníky ze 7 různých evropských zemí.

V sobotu a neděli se na zaplněném kanále se v mužské kategorii účastnila skoro stovka kajakářů, mezi nimi i chomutovský Jiří Nachtigal.

„Pro mě už je závodění srdeční záležitost, takže jsem si to užil. O výsledek už mi tolik nejde, jako spíše o pocit z jízdy na divoké vodě. Mám to v Budějkách rád, už tady závodím od žákovských kategorií, letos to už bude po deváté, jestli dobře počítám“ komentuje Jiří Nachtigal. Jirka se umístil až v druhé polovině startovního pole.

Mezi muži dominovali sjezdaři ze Slovinska, v sobotním závodě Nejc Žnidarčič, v neděli potom Anže Urankar.

Pro Janu Tykalovou to byla o to významnější akce, jelikož se v sobotu jelo i o mistrovské tituly ve veteránských kategoriích. Jana se úspěšně umístila v individuálním sobotním závodě MČR, kde obsadila 2. místo za olomouckou Petrou Halaškovou.

Jana si všechny jízdy pochvalovala, není divu, na výsledcích to bylo vidět. Jana totiž jela vyrovnaně všechny víkendové 4 jízdy v malých rozdílech.

Jano, velká gratulace a respekt 🙂

V ženském kajaku dominantě vyhrála v obou dnech litovelská závodnice Barbora Dimovová.

Zažil a zapsal Jirka Nachtigal

Výsledky 04.09.21

Výsledky 05.09.21

Obrázky z akce

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..