Velká cena Chomutova – závody v rychlostní kanoistice 19.05.18

V sobotu 19.05. uspořádal náš kanostický oddíl SC80 Chomutov na Kamencovém jezeře tradiční závody v rychlostní kanoistice o Velkou cenu Chomutova. Účast na závodech přijalo 15 kanoistických oddílů prakticky ze všech koutů republiky, celkem se závodů zúčastnilo na 300 závodníků.

Od časného rána probíhala registrace závodníků, postupně se pak na jezerní hladině i po březích začaly rojit pestrobarevné štíhlé závodní lodě, v deset hodin byl odstartován první závod a startér se pak už nezastavil až pozdního odpoledne.

Závodilo se na trati 500 m a poté na sprinterské trati 200 m.

Po projetí cílovou metou cíloví rozhodčí okamžitě zaznamenali výsledek závodu, první trojice hned u cílového mola převzala z rukou našich pěkných holek pěkné medaile, Viki Legat do mikrofonu neúnavně po celou dobu trvání akce komentoval dění na závodišti i kolem něj. Záchranné čluny a kanoe rozmístné podél trati bedlivě střežili bezpečnost závodníků, když se někdo převrátil, ihned se mu vydali na pomoc.

Nejpočetnější věkovou kategorií byly dětské a žákovské kategorie, ale i ten nejmenší a nejdrobnější „potěr“ se o své místo v cíli se rval jako o život. O to víc pak vyzněla zkušenost a síla závodníků dorosteneckých, juniorských a dospělých kategorií, za jejichž loděmi se vařila voda a vzduchem létaly gejzíry vody.

V konkurenci ostatních závodníků se chomutováci rozhodně neztratili. Naopak, na domácí vodě jim kajaky parádně klouzaly a modré barvy oddílových drezů se v cíli rojilo na předních místech většiny závodů.

Závody se vydařily, první tři z každého závodu si domů na památku odvezli pěkné medaile, všichni si pořádně zazávodili, technika fungovala, organizace kolem závodu klapala, počasí přálo. Prostě to bylo bezva a my se těšíme zase na další podobně zdařené dny.

Oficiální výsledky

Obrázky z akce

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Jedno zamyšlení nad “Velká cena Chomutova – závody v rychlostní kanoistice 19.05.18”