Teplá a Lomničák 19.09.20

Na sobotu 19.09. je plánováno tradiční podzimní pouštění vody z přehrady Březová. Pro vodáckou komunitu je to samozřejmě výborná zpráva, POTEČE TEPLÁ 🙂
Chomutovští vodáci na takovéto akci nemohou chybět.

V týdnu se spolu domlouváme na logistice a v sobotu ráno v 8:00 h se scházíme loděnici.

Akce se účastní Frigo, Tomáš, Honza Kunc a já, následně se k nám ještě se přidává Míra (Meloun) s Maxem. Venda Helšus netrpělivě čeká už od pátku v kempu Březová.

Již cestou se dohadujeme, jestli pojedeme Lomničák. Prej mají pouštět málo vody.

Kolem 10. hod. nabíráme Vendu v Březové a vyrážíme směr Lomničák. Brána u Stanovické přehrady je zavřená, dál autem nedojeme. Odvazujeme lodě a snášíme je cca 1 km k potoku. Na vodu jde Tomáš, Frigo a já.

Venda s Honzou přejíždějí na start Teplé, kde se potkávají s Mírou a Maxem.

Voda v Lomničáku pěkně valí. Proběhne pár instrukcí a po jednom vyrážíme na vodu. Je to ledový, studený, zebe to. Ale voda teče a hezky to ubíhá. Pár zastávek a hurá dolů. U posledního jezu před ústím do Teplé zastavujeme a jdeme se na něj podívat. Vodní válec pod jezem vrací vodu zpět. Nechce se nám riskovat a s Frigem přenášíme. Tomáš jede. Frigo na břehu s házečkou jistí Tomáše (co kdyby…), ale Tomáš je BOREC.

Radostně splouváme k soutoku, kde se k nám přidávají Míra s Maxem, Honza a Venda. Na Teplé je už pár lidí a je to pohoda. Na kolonádě pár čumilů, někteří mávají a smějí se. Jezy ve Varech zvládáme bez problémů. Cestou proběhla vzpomínka, jak jsem před 42 lety na Teplé zaplaval :). Zasmáli jsme se a pokračujeme v plavbě až do Ohře, kde se stáčíme proti proudu. U ÖMV má Max auto, kterým vyváží Friga zpět na start pro naše auto s vlekem.

Míra s Maxem balí, odjíždějí domů. A my opět vyrážíme na Lomničák. Stejná situace – Venca s Honzou jedou na start Teplé a my zase táhneme „ty těžký lodě“ dolů k Lomničáku. Je tam partička kajakářů, zdržují. Potom dokonce jeden zaplave…

Tomáše napadá….“skočím ze zábradlí, podržte mě“. A skočí. Paráda.

Po předchozí jízdě jsme již rozpádlovaní, pěkně to upaluje. Na soutoku Lomničáku a Teplé se k nám připojuje Venca s Honzou (teď si Honza vzal aspoň helmu). Frigo naopak vystupuje a přesedá do auta, kterým nám sjede do cíle. Plavba pohodlná, klidná, užili jsme si to. Po doplutí už Frigo čeká na ÖMV, odvážíme Vendu k jeho autu do Březové.

Pak vyrážíme do Globusu na jídlo a hurááá domů. Krásná voda, skvělé počasí. Prostě jsme si to náramně užili.

Zažil a zapsal Martin Franc

Obrázky z akce

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..