Mistrovství světa juniorů a U23, Szeged, 31.08.-03.09.22

Mistrovství světa juniorů je nejvyšší soutěží, kde změří své síly ti nejlepší z nejlepších mladých sportovců z celého světa.

Díky vynikajícím umístěním v předchozích důležitých závodech se letos na mistrovství světa nominovala i chomutovská juniorská kajakářka Veronika Hajná, a to na trať K2 500 m.

V nabité konkurenci to Verča vůbec neměla se svou parťačkou Terkou Tettingerovou lehké, ale s obrovským nasazením se děvčata dokázala úspěšně protáhnout nemilosrdným sítem rozjížděk a mezijízd až do finálového závodu.

Ve Finale B to Verča se svou parťačkou parádně rozjely a prakticky po celou délku závodu jely na čele. V závěrečném finiši je jen o nepatrný zlomek předjela kanadská posádka a naše děvčata tak dojela na druhém místě

V celkovém pořadí se započtením 9 lodí Finale A si tak Veronika s Terkou dojely pro bezvadné 11. místo.

Závodů se zúčastnil také odkojenec našeho oddílu a talentovaný kajakář Kuba Remuta, který se na K2 500 v kategorii U23 probojoval stejně jako děvčata do Finale B, kde s přehledem zvítězil v neuvěřitelném čase 1:30.46 (vítěz Finale A čas 1:28.83) a celkově tedy obsadit nádherné 10.místo.