Mistrovství ČR – krátké tratě, 18.07.-21.07.19

Ve dnech 18.07.-21.07.19 se na vodáckém stadionu v Račicích uskutečnilo Mistrovství republiky v krátkých tratích.

Závodníci ze všech koutů naší země sem přijeli změřit své síly na tratích 200 m, 500 m  a 1000 m.

Na těchto prestižních a důležitých závodech samozřejmě nemohli chybět chomutovští kajakáři, kteří se sem vypravili ve velice početné sestavě a vrhali se do „face to face“ soubojů takřka na všech tratích a všech vypsaných věkových disciplínách.

Zde je přehledný výpis umístění našich oddílových závodníků.  Velký dík Legatům za zpracování tohoto přehledu.
Vysvětlivky k údajům v tabulce:

• R7 = Rozjížďka, umístění na 7.místě
  • M5 = Mezijízda, umístění na 5.místě
  • F1 = Finále, umístění na prvním místě
  • číslo v pravém dolním rohu = celkový počet startujících v daném závodě

V dorosteneckých kategoriích si velice dobře vedla Katka Vrbenská, která se stala mistryní republiky na singl kajaku, a to jak na trati 200 m, tak i na 500 m. Stříbro se jí na hrudi zablýsklo po závodu na K4 500 m. Podobných úspěchů dosáhla i Magdaléna Petráčková, která si vybojovala 2 zlaté na K2 na tratích 200 m a 500 m a pro stříbro si dojela na K1 1000 m a K4 500 m. Za výpíchnutí zcela jistě stojí i výkony závodníků A.Ammerová, N.Mikšovicová, M.Bezděka a P.Novák, kteří se propobojovali neúprosným vyřazovacím sítem až do finálových jízd.

Junioři museli smeknout před výkonem Jakuba Remuty, který nenašel přemožitele na trati 200 m. Na 500 m trati mu v těžké konkurenci 3.místo uniklo jen „o fous“. Slušný výkon předvedl i Andreas Predka, který se ukázal svou výbornou připravenost, když se na všech svých startech v individuální kategorii K1 umístil v první desítce.

V  žákovských kategoriích se dařilo na 2-kajaku posádce Štěpánka Pavlisová a Veronika Hajná, která si na trati 200 m dosprintovala pro stříbro a na trati 500 m pro bronz. Zadařilo se i oddílovému 4-kajaku ve složení Štěpánka a Lída Pavlisová, Veronika Hajná a Katka Koubová, který si dojel na pětistovce pro bronz. Za výpíchnutí zcela jistě stojí i výkony závodniků Štěpánka Benková, Bára Brabcová, Vojta Prouza a Jakub Král, kteří se propobojovali neúprosným vyřazovacím sítem až do finálových jízd.

V kategorii veteránů se do cíle jako druhá na 2-kajaku přiřítila a stříbrnou medaili si vysloužila chomutovská posádka Roman Husák – Karel Videman

Mezi nejmladšími závodníky – benjaminky všem konkurentům ukázala záda bezvadná dívčí posádka P. Ammerová a L.Bišická, která se na 2-kajaku stala mistrem ČR na trati 200 m a 500 m. Na trati K1 500 m si pro zlato dojela A.Husinecká,  J.Průšová se může pochlubit zlatem na trati  K1 500 a stříbrem na K1 200 m. Stříbrná byla na trati K1 200 m i V.Hamouzová. F.Vosáhlo a P.Doležal si vybušli bronz na trati K2 500 m.  Za výpíchnutí zcela jistě stojí i výkony závodníků T.Videmanová, A.Hajná, K.Janů, K.Horák, V.Bezděka a K.Wild, kteří se propobojovali neúprosným vyřazovacím sítem až do finálových jízd.