Mistrovství ČR 20.07.-22.07.18

O minulém víkendu se do kanoistického areálu v Račicích sjeli borci a borkyně z celé republiky, aby změřili své síly na vrcholném závodě této sezóny – Mistrovství České republiky na krátkých tratích.

Po náročné a systematické přípravě se těchto závodů zúčastnil i početný tým z našeho oddílu.

A byli vidět.

Dominátorem závodů se ve své věkové juniorské kategorii jednoznačně stal Tomáš Fridrych, který na všech třech individuálních tratích (200 m, 500 m a 1000 m) nedal žádnému ze svých soupeřů šanci a ve všech třech závodech naprosto suverénně zvítězil .

V dorostenecké kategorii si na sprinterské dvousetmetrové trati vybušil vítězství Jakub Remuta. Spolu se svým oddílovým kolegou Andeasem Predkou si pak na 4-kajaku „doletěli“ pro stříbro na pětisetmetrové trati.

Dvakrát na stupních vítězů stanul Pavel Novák, který si ve své žákovské kategorii dojel pro zlato na 4-kajaku 500 m a pro stříbro na 2-kajaku na 2-násobně dlouhé trati.

Výbornou medailovou sklizeň si připravila pro tyto závody dorostenka Kateřina Vrbenská, která na „bedně“ stanula 4x, z toho jednou dokonce ve starší kategorii juniorek.

Svou formu pro tento vrcholný závod výborně vyladila i Magdaléna Petráčková, která v žákovské kategorii triumfovala na sprinterské 200 m trati a celkově si na „bednu“ pro cený kov vyskočila 3x.

Ve veteránské kategorii K2 na 500 m ukázala všem soupeřům záda naše posádka zkušených pardů Karel Videman, Roman Husák.

Nelze zde nezmínit i smělé výsledky našeho bývalého oddílového člena, dnes člena národní reprezentace, Ondry Bišického, který se specializuje na sprinterskou 200 m trať. V individuální kategorii umístil na krásném 4.místě (0,03 s za bronzem) a který si na dvoukajaku spolu s naší sprinterskou jedničkou Filipem Švábem dosvištěl pro zlato a zajistil si tak účast na Mistrovství světa v Portugalsku.

Nejvíce se samozřejmě blýská kov prvních tří míst, ale řekněme si, že na takto „nadupaných“ závodech je obrovským úspěchem dostat se nemilosrdným sítem rozjížděk a mezijízd do samotného finále, zvláště uvědomíme-li si, že  se závodů zúčastnila i prakticky celá národní reprezentace.

Proto gratulujeme všem našim borcům, kteří se do finále probojovali. Zde je přehled finálových umístění chomutovských kanoistů:

Dorostenci:

  • K4 500 m
    • 2.místo (1:35.004) Remuta Jakub, Predka Andreas, Dědič Tomislav, Jarolím Jáchym
  •  K1 500 m
    • 4.místo (1:51.711) Remuta Jakub, cca 2 s na vítěze
    • 12.místo (1:55.941) Predka Andreas
  •  K1 200 m
    • 1.místo (38.770) Remuta Jakub
  • K2 200 m
    • 9.místo (40.626) Remuta Jakub, Predka Andreas

Junioři

  • K1 1000 m
    • 1.místo (3:50.843) Fridrych Tomáš, cca 2,5 s před druhým
    • 10.místo (4:08.860) Militký David
  • K1 500 m
    • 1.místo (1:44.462) Fridrych Tomáš, cca 2 s před druhým
    • 10.místo (1:56.328) Militký David
  • K1 200 m
    • 1.místo (38.859 s) Fridrych Tomáš, cca 1 s před druhým
    • 10.místo (42.863) Militký David
  • K2 1000 m
    • 4.místo (3:34.992) Fridrych Tomáš, Militký David
  • K2 500 m
    • 6.místo (1:55.847) Fridrych Tomáš, Militký David
  • K2 200 m
    • 5.místo (39.112) Fridrych Tomáš, Militký David
    • 9.místo (40.626) Remuta Jakub, Predka Andreas (i když věkově teprve dorostenci)

Žáci

  • K4 500 m
    • 1.místo (1:45.139) Novák Pavel, Fulík Albert, Lošťák Eduard, Plhoň Jan
  •  K1 500 m
    • 7.místo (2:07.021) Novák Pavel
  • K2 1000 m
    • 2.místo (4:08.728) Novák Pavel, Fulík Albert

Veteráni

  • K2 500 m
    • 1.místo (1:51.791) Videman Karel, Husák Roman

Benjamínci A

  • K2 500 m
    • 16.místo (2:42.866) Král Jakub, Prouza Vojtěch

Muži

  • K2 500 m
    • 7.místo (1:49.923) Pokorný Daniel, Mlčoch Jakub
  • K2 200 m
    • 6.místo (36.600) Pokorný Daniel, Mlčoch Jakub

Juniorky

  • K1 500 m
    • 8.místo (2:13.581) Ammerová Nicole
  • K2 200 m
    • 3.místo (46.278) Vrbenská Kateřina, Počepková Jana (i když věkově teprve dorostenky)
    • 5. misto (49.714) Ammerová Nicole, Marková Nela Marie
  • K2 500 m
    • 5.místo (2:07.915) Ammerová Nicole, Marková Nela Marie
  • K4 500 m
    • 3.místo (1:59.739) Ammerová Nicole, Marková Nela Marie, Reichová Michaela, Reichová Magdaléna

Dorostenky

  • K1 1000 m
    • 6.místo (5:03.134) Vrbenská Kateřina
    • 18.místo Ammerová Alexandra
  • K1 500 m
    • 5.místo (2:04.004) Vrbenská Kateřina
    • 16.místo (2:18.068) Tomanová Magdalena
  • K1 200 m
    • 3.místo (48.509) Vrbenská Kateřina
  • K2 500 m
    • 3.místo (2:00.579) Vrbenská Kateřina, Počepková Jana
    • 8.místo (2:08.737) Tomanová Magdalena, Úlehlová Markéta
  • K4 500 m
    • 2.místo (2:03.003) Vrbenská Kateřina, Počepková Jana, Vohryzková Anna, Havlátová Karolína

Žačky

  • K1 500 m
    • 3.místo (2:06.230) Petráčková Magdaléna
    • 10.místo (2:13.184) Mikšovicová Natálie
  • K2 500 m
    • 4.místo (2:02.842) Petráčková Magdaléna, Mikšovicová Natálie
    • 14.místo (2:15.852) Pavlisová Štěpánka, Pavlisová Ludmila
  • K1 200 m
    • 1.místo (48.481) Petráčková Magdaléna
    • 12.místo (53.077) Mikšovicová Natálie
  • K4 500 m
    • 2.místo (2:02.436) Petráčková Magdaléna, Mikšovicová Natálie, Ondrová Vendula, Kukačková Natálie

Benjamínky A

  • K2 500 m
    • 5.místo (2:31.919) Brabcová Barbora, Válková Barbora

Zapsal Petr Smítka

Kompletní výsledky – portál Sportis

Pár obrázků z akce

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.