„Klubák“ – Kotva Bráník 06.10.-07.10.18

Na víkend Martin Franc přijal pozvání a zúčastnil se akce pořádané pražským vodáckým oddílem Kotva Bráník a nesoucí prostý název „Klubák“. Je to obdoba naší „Žáby“ jen s tím rozdílem, že trvá celý víkend.

V sobotu se koná distanční závod dle všemožných kategorií od kajaků přes kanoe až po SUPy. V každé kategorii samosebou vítězí ten nejrychlejší, pódiová umístění prvních tří se neobejdou bez medailí a možná i nějakého drobného upomínkového předmětu. Nejhodnotnější cenu však získává celkový vítěz závodu, který oproti všeobecným zvyklostem není ten s nejlepším časem, ale ten, který se svým časem nejvíce přiblíží průměrnému času všech závodníků. S takovýmto klíčem se ani při nejlepší vůli moc spekulovat nedá, o to více je pak napínavé čekání na vyhlášení. Cenou pro vítěze jsou dřevěné necky až po okraj naplněné dobrotama, o které se dotyčný rád s ostatními třeba rozdělí.

Odpoledne se ve 3-členných týmech koná turnaj v ryze nečeské hře petanque.

Večerní táborák s kytarou uzavírá sobotní den.

Občas k hodujícím vodákům přisedne ke stolu nějaké to psisko a s vědoucím výrazem na ciferníku sdílí dobré rozpoložení svých lidských kámošů…

V neděli se účastníci nechají vyvézt do Černošic a odtud pak následuje pádlování po zasněných túních a zrádných mělčínách Berounky zpět k loděnici v Praze.

Akce se vydařila, počasí vyšlo, babí léto malovalo.

Zapsal Petr Smítka

Obrázky z akce

 

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..