Jarní Ohře na seakajacích 25.03.23

Na devátou si dáváme sraz na loděnici. Představa dřívější hodiny je po včerejším březňákovském jásotu přinejmenším odpudivá.

Počasí je jak na houpačce, mrholení střídá deštík, který se tu a tam přeformátuje do lijavce, aby se vzápětí svět rozzářil v teple blahodárného slunce na modré báni.

Vody v Ohři je tak akorát. Teče 29 m3/s, takže s námi proud docela upaluje.

Pod Karlovými Vary se tu a tam zhoupneme v nějaké té peřejce, po 5 km přijíždíme na Hubertus. Dnes je tu nádherná peřej se zpěněnými kohouty. Pod peřejí zastavujeme a trošku poskotačíme v peřeji. Místní slalomáři akorát končí svůj trénink a se zájmem sledují naše počínání. A dočkají se – Venca nestačí rychle zrušit náklon po přejezdu peřeje a převrací se. Brrr-ho-ho. Ale hbitě smeč vybírá a za našeho fandění úspěšně eskymuje. Pěkné divadlo.

Pokračujeme dál rychlým proudem, tu v dešti, tu ve sluneční záři, pádlujeme nebo jen tak soulodíme a relaxujeme.

Na světě je prima.

Před Dubinou se na skok tradičně stavíme u 2 koníků. Martin přistává u břehu. Koně chvíli nehnutě sledují, co se bude dít a když se nic neděje, zvědavě a vznešeně k Martinovi přibíhají. Očekávají z jeho rukou nejspíš nějaký mls. Ale ruce jsou prázdné, tak je jimi aspoň pohladí po lysině.

Martin v Vencou končí dle plánu na 13. km v Dubině a vrací se pro auto do Karlových Varů. Já pokračuji sám přes jez v Dubině klidným proudem i pěknými peřejkami přes Kyselku, Radošov a Velichov do Vojkovic na 20. km.

Kousek před cílem se krátce, ale intenzívně, zvedá mocný vítr, který z jinak poklidné hladiny velichovského vzdutí vytáhne vzhůru docela slušné vlny.

Jarní Ohře na seakajaku 25.03.23

Akce se vydařila, spokojeni a příjemně znaveni se vracíme zpět na naši základnu u vlídné hladiny Kamencového jezera.

Tak zas příště, nejspíš už na Velikonoce 🙂

Zapsal a zažil Petr Smítka spolu s Martinem a Vendou.

Obrázky z akce

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..