Jarní Kamenice 09.04.22

Ve čtvrtek večer kontrolujeme stavy vodních toků, které vlivem větších dešťových srážek značně stouply a v sobotu bychom mohli dát Jizeru. V pátek se u nás na Kamencovém jezeře pořádá tradiční oslava „Březňáků“ – plánujeme, že tam domluvíme podrobnosti, kam, kdo a v kolik. Večer ještě domlouvám tátu jako šoféra.

Odjezd stanovujeme na 6:00 od Honzy (Pakistánce).

Jedeme tedy ve složení: Pakistánec, Ivan (můj táta) a Já (Stankáč), v Praze nabereme Tomáše. Ještě mi ráno v 5:40 volá Roman, že Jizera už nemá vodu a na Kamenici se mu nechce.

Jedeme tedy pro Honzu stojícího na křižovatce před jeho domem opět s igelitkou v ruce a značné se kymácející. I když nefouká. Asi důsledek včerejší oslavy.

V 9:30 přijíždíme do Plavů k obvyklému nástupu u MVE se zjištěním, že ve starém korytě prostě už zase není voda, skoro všechna je v náhonu.

Po zkušenostech z ledna posílám kluky za správcem areálu a slušně domluvili přístup k řece.

Správce, vidíc z dáli lodě na autě, je rychlejší a už nadává, co že tam zase chceme. Slušně se mu připomínáme – známe se už z ledna a jestli je možné přejít dvůr k soutoku. Po chvilce vychladnul a nechá nám otevřená vrata i pro druhou jízdu.

Ještě vysvětlit tátovy, kde nás má vyzvednout a hurá na vodu.

Podmínky jsou podobné jako v zimě, akorát Honza má úplně novou loď s ještě nevyzkoušeným klečením pro singlíře – tak třeba bude prča. Tomáš má také funglovou CHILI.

Konečně na vodě. Splouváme v pohodě, jen občas to zadrhne o nějaký skrytý kámen. Nad soutěskou zastavujeme a domlouváme jak dál.

Jedu a trochu mě to naveze na pravou skálu, ale pohoda. Kluci to samé. Dále Tobogán – pohodička.

Přenášení dvou jezů a máme první kolo za sebou.

Táta autem cíl trefil, čeká na nás u mostu, takže jedeme na druhou jízdu.

U MVE vidíme dalších 5 aut s loděmi, ale zřejmě nedošlo k podobné dohodě se správcem. On připravuje značku zákaz vjezdu a auta mají označeni PL, tak nevíme kde se stala chyba – příště nesmíme zapomenout „vlaječky a odznáčky“ pro lepší komunikaci)

Vjíždíme rychle do areálu a rychle za sebou zavíráme vrata a nástup na vodu.

Honza se u břehu propadá nad kotník do bláta. Přitom nám celou dobu tvrdí, že zhubnul celých 1000 g, takže váhou to asi nebude.😀

Jedeme druhé kolo, zase pohodička. Nad soutěskou se ujímám vedení, abych kluky nafotil. Tomáš jede na pohodu, ale Honza se nějak moc přiblížil ke stěně soutěsky. Prý má sezení docela volné – uvidíme dál. V Tobogánu Honzík ometá pravou skálu, pak se otáčí a vyjíždí pozadu. S přehledem. S Tomem si říkáme, že s eskymákem by to bylo efektnější.

Přenést zase 2 jezy a jsme dole.

Převléknout, navázat něco sníst a vyrazit směr domov. Cestou v autě na dálnici všichni spí a za „kulatou lopatou“ sedí já. Únava doběhla i mě a také jsem si lehce kliknul, až jsem s tím pořádně cuknul. Pak už se mi fakt spát nechtělo.

Domů jsme dojeli v pohodě .

Tak zase příště.

Stankáč

Obrázky z akce

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..