Čokoládový běh 2010

Tradice Čokoládového běhu

Jako každý rok srdečně zveme všechny sportovce na Čokoládový běh 2010. Startujeme 25. prosince v deset hodin dopoledne od hlavní brány loděnice oddílu kanoistiky na Kamencovém jezeře.

Dnes už si nikdo přesně nepamatuje, v kterém roce přesně tradice Čokoládového běhu vznikla a který vodák takový bláznivý nápad dostal. Jedno je však jisté, tato akce natrvalo zakořenila mezi sportovci z Chomutovska  různého věku i různých odvětví.

Něco z historie:

Počátkem šedesátých let se v loděnici kanoistického oddílu na Kamencovém jezeře začali na Štědrý den scházet přátelé a kamarádi, kteří se na svátky vraceli domů ze škol a internátů. Z loděnice společně běželi k hotelu Partyzán, schovanému uprostřed vysokých smrků na kopci za sídlištěm Březenecká. Při cestě se sportovci zastavovali u svých známých, aby jim popřáli veselé Vánoce. Po návratu na loděnici dostal každý účastník malou čokoládu. A tak vznikla tradice Čokoládového běhu. V osmdesátých letech se z běhu stal závod. Vypisovaly se startovní listiny, měřily se časy. Tato forma se však příliš neuchytila a po několika letech se tradice opět vrátila do původních kolejí.

Současnost:

Čokoládový běh se koná každým rokem na Boží hod vánoční. Schází se zde  sportovci všech věkových kategorií z mnoha odvětví, zejména vodáci, cyklisti a atleti. Společně absolvují zhruba desetikilometrovou trať, při které si pročistí plíce a protáhnou zlenivělá těla. Na vrcholu kopce Partyzán si všichni vzájemně popřejí šťastné svátky a vydají se na zpáteční běh. Po doběhnutí na ně čeká sladká odměna, horký čaj a dobrý pocit.

                                                                       Vanda Hrbková

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..