Chomutovský Dragon Cup 08.05.2018

Dne 08.05.2018 uspořádal kanoistický oddíl SC80 Chomutov na Kamencovém jezeře

8.ročník závodu dračích lodí
Chomutovský Dragon Cup

Závod byl vypsán jako veřejný, otevřený pro týmy firem, organizací, občanských sdružení, zájmových skupin, profesních týmů,  reprezentace měst, obcí i libovolných dalších zájemců.

Posádku každé dračí lodi tvořilo 20 pádlujících, 1 bubeník a 1 kormidelník (toho pro všechny posádky dodal pořadatel akce).

Přestože času na přihlášení letos nebylo mnoho, přihlásilo se na tento parádní závod 10 posádek.

Závodní týmy změřily své síly na tratích dvou délek: 200 m a 1000 m.

Bojovalo se o každý metr, o každou sekundu a na výsledcích to bylo znát – odstupy mezi prvními třemi posádkami byly minimální.

Přestože se z vítězství mohla radovat jen jedna dračí posádka, radovat z překrásného dne plného sportu, slunce, vody a adrenalinu se mohli úplně všichni zúčastnění i fandové tohoto nádherného kolektivního sportu.

Děkujeme všem závodníkům za účast a maximální nasazení, děkujeme Chomutovské radnici za komplexní podporu této akce a za rozhodnutí o volném vstupu do areálu Kamencového jezera, čímž ohromně stouply řady fandících davů, děkujeme stánkařům, kteří se postarali o vydatné občerstvení všech přítomných a děkujeme všem členům našeho oddílu, kteří se aktivně podíleli na zdárném průběhu akce.

Výbor oddílu kanoistiky.

Výsledky závodů

Videa z akce

Obrázky z akce

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..