MČR Račice 2011

Bramborová premiéra

Svoji premiéru na MČR dračích lodí v Račicích absolvovali chomutovští vodáci v konkurenci přibližně 50 posádek z celé republiky. Pro tuto výjimečnou příležitost oddíl SC 80 kanoistika poskládal hned dvě posádky. Jednu složil v kategorii mix (12 mužů a 8 žen) a jednu v kategorii mužů. V Račicích se závodilo na třech tratích: na 200, 500 a 2000 m.

Nejlépe dopadla mužská posádka na trati 200m, kde získala sice neoblíbené, ale vzhledem k malým zkušenostem z podobných akcí, skvělé čtvrté místo. V ostatních kategoriích se „DRACI Z KAMENČÁKU“ rozhodně ukázali v dobrém světle a většinou s malým odstupem skončili uprostřed startovního pole.

Trenérka chomutovské posádky dračích lodí Blanka Doležalová okomentovala průběh celého MČR těmito slovy: „Premiérovou účast posádky, výsledek i přístup všech závodníků hodnotím velmi kladně. Vzhledem k tomu, že třetina naší posádky jsou vlastně závodníci z jiného vodáckého sportu (rychlostní kanoistika a divoká voda, pozn. aut.), je obzvláště čtvrté místo v mužské kategorii obrovským úspěchem. Špičkové posádky konkurenčních oddílů se specializují na dračí lodě prakticky po celou sezónu. Závody dračích lodí nejsou jen o síle, je to složitá chemie dobré techniky pádlování a dokonalého souznění posádky. V obojím máme rezervy, a proto je tu velký prostor ke zlepšování. MČR byla velká zkušenost pro všechny zúčastněné a uvidíme, jak ji do budoucna zužitkujeme.“

 

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..