Čeňkárna 06.05.-08.05.22

Před týdnem a něco jsme se sešli na pálení čarodějnic na jezeře, kde jsme se měli domluvit na vodáckém výletě na Šumavu, který tradičně pořádáme o druhé májovém víkendu. Skoro se to povedlo, ráno po oslavě bylo na nástěnce napsáno toto: ,,Vodácký víkend Soumarský most – Vltava“. Proto jsme se všichni sešli za týden v autokempu v Rejštejně. Na Otavě. Kdo neví, nepochopí. Člověk se stále učí, v Chomutově dvojnásob.

Termín odjezdu a příjezdu byl individuální, někteří možná ještě ani nevyjeli. O víkendu 6.5.-8.5 jsme se nakonec v kempu sešli v dosti velkém počtu, zabrali jsme tam spoustu místa. Spousta karavanů, nějaký obytný auta, pár stanů a milion kol. Z dálky to možná vypadalo spíše jako veteránské soustředěni kolařů, ale omyl, byla to vodácká akce. Martin dovezl i vlek s lodičkami a nafukovačkami.

V pátek přes den pěkně sprchlo, takže byl velký předpoklad, že bude dostatek vody. Páteční večer se kromě grilování už i zapálil oheň, který byl vzápětí uhašen vydatným deštíkem. Takže se šlo brzo spát, abychom v sobotu brzo ráno všichni byli plný energie.

Nebyli, teprve kolem desáté ranní se baštilo. Proběhla diskuse, výsledkem byl odjezd za 30 minut na vodu směrem z kopce dolů.

Přestože spadlo dost srážek, tak voda nestoupala, spíše pomaličku klesala.

Vše, co šlo, tak se nafouklo a vyrazilo. Na vodu vyrazil raft, pár nafukovaček a pár kajaků. Spodní trasa z kempu dolů měřila cca 6 km, bylo to akorát. Cestou se už kličkovalo mezi kameny, ale dalo se.

Při navazování lodí jsem se domluvil s Martinem, že si sklouznem i hořejšek na plastu. Hořejšek byl krásně jetelný, dokonce se chvilkama dalo jet i rovně. Voda cákala, kameny vykukovaly, klasická Otava.

Sobotní odpoledne už ani nepoprchávalo, takže se lodě odhodily a vytáhla se kola. Skoro každý si to namířil za nosem a jel. Blížil se večer a každý věděl, že si to ugrilované masíčko s pivečkem musí zasloužit. Tak hurá do sportu. Vše šlo podle plánu, večer se protáhl a počasí se umoudřilo.

Nedělní ranní porada byla unavenější, na vodu jsem šel jen já s dětmi. Jeli jsme na nafukovače dvakrát hořejšek a stále paráda. Voda sice klesla o další dva cm, ale cestička tam ještě byla. Zbytek výpravy uskutečnil výlet po krásném okolí.

Po nedělním svátečním obídku se začalo balit a pomalu směr domů. Při zpáteční cestě dokonce vylezlo i sluníčko, takže cesta úžasná. V neděli večer v Chomutově opět vše vybalit, umýt, vyprat, uklidit a natrhat pár pampelišek ke Dni matek.

Víkend utekl zbytečně rychle, ale by krásný… ahóój Honza

Obrázky z akce

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..