Adventní Prahou na seakajaku 19.12.20

V sobotu 19.12. se ráno u Vltavy v blízkosti chuchelského závodiště potkává malá partička seakajakářů. Na dnešní den si naplánovali projet adventní Prahou.

Jako jediný, tiše se závistí a touhou, smutně zůstávám na břehu. Zdravotní stav mě na chvíli vyautoval ze sportovních aktivit. Ještě hulákám AHÓÓÓJ! Sedám do auta a přejíždím na Troju. Odtud vyrážím pěšky zpět do bodu startu přes Trojský most, Hlávkův most, stáčím ke Staromáku a z dálky slyším odbíjet poledne. Dorážím pod Orloj, kde právě zmizel poslední apoštol. Už jenom kousek na Karlův most. Volám telefonem Vendovi, kde jsou. Plavební komora Smíchov zní odpověď. Uvidíme se pod Karlovým mostem. Dorážím na Karlův most a vyhlížím směrem ke zdymadlu. Vidím hejno kajakářů, ale nejsou to naši, jsou to slalomáři. Po chvíli vyplouvají i seakajakáři.

Všechny zdravím z mostu a pořád jim závidím. Vydávám se dál po nábřeží – Žofín, Mánes, Tančící dům, Náplavka, Vyšehrad… Pak dlooouho k Branickému mostu, hurá na druhý břeh. Pěší túra cca 15 km.

Sedám do druhého auta a zase směr Troja, kam přijíždím v momentě, kdy partička seakajkářů dojíždí do cíle. Dobrý „tajming“.

Pohled z vody: vyplouváme, potkáváme několik veslařů, kocháme se výhledem na Vyšehrad, starou Podolskou stále fungující vodárnu. Míjíme Tančící dům, Národní divadlo, Žofín a v dálce vidíme Mánes. Vjíždíme do komory, kde se potkáváme se slalomářema. Po vyplutí z komory se nám otevírá úchvatný pohled na krásy Staré Prahy – Karlův most – kde máváme a zdravíme Martina (chudák, musel pěšky), Muzeum Kampa. Zajíždíme do Čertovky a jsme atrakcí pro procházející turisty (suchozemce). Pokračujeme směrem ke komoře na Štvanici. Projíždíme industriální částí Prahy, kde to má taky svoje kouzlo. Z dálky vidíme Trojský most a cíl na dosah. Když přistáváme, vidíme Martina, jak přijíždí s autem. Trasa po vodě cca 15 km, pohodové prima pádlování, všichni si to moc užili. Převlékáni do suchého, navážeme lodičky a hurá k ohýnku.

Opečeme klobásku, ochutnáme svářo, cukroví a vánočku. Popovídáme, zasmějeme se a popřejeme si hezké Vánoce a na další akci AHÓÓÓJ.

Zapsali a zažili: na suchu Martin, na vodě Venda, Jíťa a k tomu několik nadšených seakajakářů.

KLIDNÉ POHODOVÉ VÁNOCE A PEVNÉ ZDRAVÍ V NOVÉM ROCE 2021!

Obrázky z akce

Video z akce (Facebook)

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..