Východočeský vodácký maraton 03.09.16

V sobotu 03.09.2016 se mezi Týništěm na Orlicí, Hradcem Králové a Pardubicemi děly věci. Ráno v 9 hod. byl totiž odstartován již 47.ročník vytrvalostního závodu Východočeský vodácký maraton. Trať se startem v Týništi vedla prvních 35 km meandrujícím korytem Orlice, 20 km po Labi a zbývajících 5 km mírným protiproudem po Chrudimce s cílem za Pardubicemi.

Na trase čekaly na vodáky zrádné mělčiny, hrozivé vrbičky, záludné tišiny s překvapenými plavícími se koňmi, 5 přenášení – no a těch 60 km.

Ale vodáci jsou zvláštní sorta, oni si to všechno náramně užívali, po dojetí si v cíli dali koupel v Chrudimce, pivko, steak a taneček za doprovodu country kapely, večer zakončili pěkným peprným ohňostrojem a ve ztichlé noci se pak někdo v věnoval hledání ztracených klíčů od auta, které se stejně našly až ráno.

Akce se zúčastnilo přes 200 posádek. Hlavní kategorií byly turistické C2, ale dobře obsazeny byly i kajakářské kategorie.

V katetorii K1 Seakajak zvítězil Petr Smítka, který v celkovém pořadí závodu obsadil druhé místo.

Organizátorovi akce patří dík za perfektně zorganizovanou akci, za nakažlivé nadšení, vstřícnost a pohodu.