Vánoční Chomutovka 26.12.23

Vánoční oblevu mají vodáci rádi. To totiž vymrzlá a vytuhlá říční koryta ožijí dravou vodou a vodákovo srdce zaplesá. Vánočně.

Vánoční obleva letošního roku byla obzvlášť vydatná. Již den po Štědrém dni, po dopoledním Čokoládovém běhu, vyrážejí natěšení Stankáči do Bezručáku na rekognoskaci situace.

Chomutovka má dobře nakoupeno. Korytem se řítí nějakých 12 m3/s. Ještě o fous víc a byl by problém s průjezdem pod některými cyklostezkovými mostky. Pro bezpečnost a zdar akce je ale hlavně třeba překontrolovat, zda není tok někde blokován popadanými kmeny či jinými překážkami.

Je to cajk.

A tak hned nazítří vyráží parta zkušených chomutovských vodáků na start pod Třetím mlýnem.

Živel je fakt při síle a naši vodáci se do hučících peřejí pouštějí s maximálním respektem. Sjezd krásně zdivočelé Chomutovky parta úspěšně zakončuje ve vzdutí štěrkové přehrážky před Hřebíkárnou.

Stankáč s Tomínem si poté ještě dávají „nášup“ a pokračují ve sjezdu Chomutovky pod přehrážkou a bezpečně zvládají průjezd celého Chomutova s výstupem až dole v Dukelské ulici.

Již následující den Chomutovce začala docházet šťáva. Voda odtekla, trochu se ochladilo, vodní zdroje zatuhly, říční koryto ztichlo a opět se uložilo k zimnímu šumivému spánku.

Šťastné a veselé !

Zapsal Petr Smítka

Obrázky z akce (autor Martin Franc)

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..