Surfski Ostsee 02.07.-04.07.20

Jedna z nejlepších tratí pro downwind pádlování v rámci baltického pobřeží se nachází na 20 km úseku Kühlungsborn – Warnemünde. Většinou zde fouká vítr podél pobřeží v ideálním rozmezí 20-40 km/hod., moře je ve věčném pohybu prakticky pořád, je to místo, které se neomrzí ani místním kajakářům včetně místního rodáka a jednoho z nejlepších surfski kajakářů světa – Gordana Harbrechta.

Na den 02.07. hlásí předpověď, že by mělo pěkně fouknout dopoledne, proto se s Gordanem a jeho týmem scházíme v Kühlungsbornu už kolem 8.hod. a vyrážíme. Rostočtí kajakáři jsou silní a na vlnách jsou jako doma. Nestíhám je, i když se mi zdá, že mi moje surfski po vlnách docela pěkně klouže….

Po několika kilometrech pádlování se mi ztrácejí za obzorem a potkávám se s nimi až v cíli. Ale nevadí, žádné extrémy se dnes na vodě nekonaly, takže to bylo bezpečné pádlování. Vítr odpoledne oproti původní předpovědi nekleká, a tak si dávám ještě surfski „nášup“ na 15 km úseku Heiligendamm – Warnemünde.

Následující den autem přejíždím za větrem pár desítek km severněji a dávám si za podobných povětrnostních podmínek 15 km úsek Prerow – Zingst. Milé pádlování ve větru, se sluncem v zádech a v teplých tyrkysových vodách Ostsee.

V noci na 04.07. se kapku rozpršelo a rozfoukalo, dopoledne si dávám downwind na 20 km úseku z Graal-Muritz do Ahrenshoop. Vítr kolem 35 km/hod., v nárazech 60, vlny 1,5-2 m. Trošku jiná káva než minulé dva dny. Lítám na vlnách jako na splašeném koni, některé sety vln jsou opravdu výživné. Ale pádluji vcelku v komfortní zóně, žádná křeč.

Zítra se vítr rozkřičí dle předpovědi ještě o něco víc, ale u toho už bohužel být nemohu. I tak jsem ale po 3 dnech pádlování na vlnách spokojený, vypádlováný, vypláchnutý a lehce odrovnaný 🙂

Zapsal a zažil Petr Smítka

Obrázky z akce

Video z akce

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..