Pádluj o 106 09.06.18

Za tradiční hodně teplé červnové soboty proběhl dne 09.06.18 již v pořadí 8. ročník extrémního seakajakářského závodu „Pádluj o 106“, jehož organizátorem je seakajkařáský pardál Ondra Nikl.

Závod byl stejně jako v minulých letech vypsán na 45 km trať Orlík – Slapy a na chlapáckou výzvu 106 km Týn nad Vltavou – Slapy.

Přestože jsou seakajakáři ze své podstaty spíše nespěchající pohodáři, kteří hodnoty pádlování spatřují nikoli v rychlosti, ale v užívání si přírody a poznávání nových krajů, na změření svých sil se jich každoročně na tento závod přihlásí požehnaně. Ono to totiž není jen o síle svalů, ale také síle ducha. A tu seakajakář potřebuje především.

Je zajímavé pozorovat, jak se postupem času rok co rok vítězné časy zkracují. Pro vítězství prvních několika ročníků stačil většinou čas kolem 12 hodin, pak byl rekord trati vylepšen na čas kolem  10:30 hod. Počínaje pátým ročníkem se tento závod objevil v hledáčku vytrvalostních rychlostních kajakářů s dominujícím Petrem Mojžíškem, který traťový rekord stáhnul nejdříve pod 9 hodin a následně pak 8:39 km/106 km.

Stejně jako v minulých letech, i letos se měli chomutovští vodáci své zástupce. Na trati 45 km se svezl Frigo a u nás hostující kajakářka Dáša Březinová. Oba jeli v kategorii masters, Frigo dojel na 5.místě, Dáša nekompromisně zvítězila jak ve své kategorii, tak i celkově mezi ženami.