Hamerský potok 07.10.19

O tradičním prvním říjnovém víkendu se letos již po 58. otevřela stavědla Ratmírovského rybníka poblíž Jindřichova Hradce, aby se do polovyschlého koryta Hamerského potoka vehnal tekoucí živel a přivedl aspoň na pár dní k životu čilý tok, šumivé peřeje i burácivé kaskády

Po loňském výpadku z důvodu sucha to byla pro vodáky náramná událost, a to i proto, že sucho se zdá být letos ještě větší než loni.

Voda začíná téct kolem deváté hodiny a už po hodince lze nasednout na vodu a vyrazit. Nasedá se většinou ve vzdutí rybníka a vodáci se tak mohou pěkně v klidu rozpádlovat a následně pak ještě při přenášce lodi z rybníka dolů k výpustím zahřát.

V úseku dlouhém 2 km od hráze do Dvorečku čekají na vodáky 4 kaskády se stoupající obtížností a po WW3+ s přiléhavými názvy jako Žába či Magneťák. Ani o „vrbičky“ není nouze.

Na vypádlování pak lze využí dolní zhruba 4 km dlouhý úsek do obce Jindřiš, kde na vodáky čekají výrazně lehčí peřejky, jeden jízek a těžká romantika.

U tradičního vzkříšení divokého toku Hameráku samozřejmě nemohli chybět chomutovští vodáci. A náramně si to užili. Jejich zážitky s nimi můžeme sdílet shlednutím pěkného videa a jednoho páru obrázků 🙂

Zapsal Petr Smítka

Obrázky z akce

Video z akce – autor Trnkovi

Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..