Divoká Rolava 30.12.21

Je 30. prosince 2021, probouzím se v 11:20!! (následky po dalším covid očkování). Vykouknu z okna a s podivem zjišťuji, kam se poděl sníh ze zahrady, který tam ještě včera večer byl.

Teploměr také neukazoval záporné hodnoty, takže je tu zimní obleva s deštěm. Co dělat v takovém hnusu. Listuji na riverappu – Rolava se již začíná krmit.

No, zkusím napsat SMS Tomášovi, stejně tady v Chomutově nemá loď a alespoň bude trošku naštvaný.
Pak ještě píšu Martinovi. Ten za chvilku volá, že by jel, ale nemáme řidiče.
Volá Tomáš, že by jel s námi, a že ukecal Friga, ale musíme mu úplně všechno půjčit-loď, oblečení pádlo atd.

Super, to přece není žádný problém.

Ve 13: 50 odjíždíme všichni z jezera. musíme s sebou hodit, jelikož slunce je stále na obratníku kozoroha a to říká, že po čtvrté hodině bude tma, což na vodě není žádná paráda.

Rychlý přesun do obce Smolné Pece a rychle na vodu než zhasnou.

Ve 14:37 jdeme k řece. Máme tak hodinu, max. hodinu a půl než zhasnou. Ještě si na poslední chvílí musím s Tomášem vyměnit loď, protože se nemůže se svým pozadím vejít do lodi (od Jirky, kterou jsem mu vzal).
Martin má úplně nového CROSe, tak mu ještě říkáme, ať ho moc neodře.
Vody je sice ještě docela málo (vodočet 66 cm), ale jde to. Pár zatáček, škrtnutí o kameny a přijíždíme k mostu. Na něm Frigo.

Tak alespoň budou nějaké fotky. Netušíc, že Martin musí zahrát kompletní divadlo, když už má tu novou loď a kamery běží naplno.

Začne se nesmyslně motat v řečišti, že prý se vyhne zaklíněnému klacku. (to je jeho verze).
No, do klacku narazil, a uvolnil ho. Sám se převrátil a jel přes další tři následné kamenné prahy hlavou dolu. Nezvednul a pod třetím, kde už byla volná laguna se vykopal z lodi-prostě parádní začátek.
Vyleje loď, trochu si zanadává, pokračujeme dál.

Pěkně to jede. S Tomášem se chválíme, že ta brigáda v únoru, kdy jsme vyřezali nějaké stromy, aby se nemuselo vysedat byla velmi úspěšná mise. Níže už byly přes řeku pouze ohradníky pro skot, to už je ale jiný nekonečný příběh se zemědělci.

Na závěr je pěkný, nově upravený jez s kameny v Nové Roli.

Vysedáme na obhlídku. Stopa je celkem jasná-vlevo.

První jede Tomáš, přesně podle předpokladu, pak já.

Poslední Martin, i když mu říkáme vlevo, přesto se nechá proudem vyvést doprava. Krásně padne do měkké vody i když v něm byla malá duše. Dojezd na další jez, vysednout (vlevo), vyfotit a zabalit k odjezdu. Je už 15:45, tma se blíží.

P.S.: i když pozdě vstanete, dá se prožít krásný den, a ne jenom virtuální na těch internetech 🙂

Stankáč

Obrázky a videa z akce

Leave a comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..