Chomutovský pohár dračích lodí 2014 – REPORT [Aktualizováno]

Od sobotního rána patřila hladina Kamencového jezera Drakům. 6. ročník těchto závodů provázelo krásné počasí, které se se po dojetí posledního závodu proměnilo v obrovský slejvák.

Letošní ročník byl opět o něco větší než ten minulý. Nakonec se na trati 200 m představilo 19 posádek ve 3. kategoriích a na trati 1 km deset posádek v jedné společné kategorii. Všechno běželo přesně podle plánu. Tedy pokud byste si k původnímu plánu přičetli 15 minutové zpoždění.

Novinkou letošního ročníku byl závod posádek základních škol, kterého se zúčastnilo rovnou 8 škol. Po absolvování dvou rozjížděk a jedné finálové jízdy vybojovala vítězství „Třinácka“. Zde by se slušelo podotknout, že právě „Třinácka“ se skládala ze členů našeho oddílu, což pro ni bylo nespornou výhodou.

Mezi dospělými, kteří byli rozděleni do dvou kategorií, obsadila první příčku v kategorii GP posádka HAKA Dragons. V kategorii FUN obhájila své loňské vítězství posádka Města Štětí a opět si odvezla náš putovní pohár. Těšíme se na ně opět za rok a uvidíme, jestli bude pohár měnit majitele.

Letos poprvé byly naše závody zařazeny do nového projektu ČSU Sportuj s námi, což nám otevřelo nové možnosti a usnadnilo spoustu práce. Tímto bychom rádi poděkovali: ČSU, agentuře IMA production a společnosti České dráhy, která je generálním partnerem celého projektu.