Český pohár ve vytrvalosti a I. ČP mládeže – dlouhé tratě, Kojetín 23.04.-24.04.22

O prvním povelikonočním víkendu se sjeli rychlostní kanoisté z celé republiky k řece Moravě u hanáckého městečka Kojetín, aby zde změřili své síly na dlouhých tratích.

Organizace závodů se bezvadně zhostil místní oddíl Kanoistika Kojetín. V šestitisícovém městečku je tento oddíl se stabilní 100 člennou základnou a se 70-letou historií významnou sportovní organizací nejen v rámci samotného Kojetína, ale v rámci celé republiky. Historie oddílu je přímo lemována významnými sportovními výkony republikového i světového formátu. I v současné době patří oddíl Kanoistika Kojetín k elitě českého pádlování.

Na závodní klání se samozřejmě vydala i početná výprava chomutovských kanoistů. Závodilo se ve všech možných věkových disciplínách od nejmladších benjamínků až po vyzrálé seniory.

Některé kategorie byly obsazeny skrovně, jiné byly přímo „nabušeny“ výkonnou a početnou konkurencí, proto výsledné umístění závodníků a cinknutí medailí nemusí mít vždy stejnou váhu.