Z chomutovské líhně až na vrcholné šampionáty – článek CV noviny 07.2016

Zde článek z červencového vydání Chomutovských novin, týkající úspěchů našich mladých kajakářů:

Dlouhodobá a trpělivá práce se kanoistům SC 80 Chomutov letos úročí měrou vrchovatou. Silná generace dorůstá do juniorského až dospělého věku a začíná se v těchto finálních kategoriích prosazovat i na vrcholných soutěžích.

Nejzářivějším příkladem může být osmnáctiletý Ondřej Bišický, který poslední červnový víkend poprvé okusil atmosféru seniorského mistrovství Evropy v Moskvě. „Reprezentační trenér ví, jaký je Ondra talent, tak ho na šampionát vzal, aby si to tam bez tlaku na výsledek vyzkoušel,“ prozradil šéftrenér chomutovského kanoistického klubu Petr Doležal.

Bišický a jeho parťák Martin Seidl ve dvoukajaku startovali na trati 500 metrů. Přestože to není jejich standardní trať, oba mladíci zabojovali, v rozjížďce skončili pátí a postoupili do semifinále, kde obsadili sedmé místo. Celkově jim patřila šestnáctá příčka. Bišický dokonce v květnu bojoval o účast na olympiádě, byť vzhledem ke konkurenci a nominačním pravidlům byla jeho šance mizivá. Na olympijské donominaci v Duisburgu ve dvoukajaku se Seidlem na trati 200 m skončili třináctí, postupovali jen vítězové.

Daniel Pokorný se zase zúčastnil akademického MS v Portugalsku. Na singlkajaku se na tratích 200 a 500 m dostal do velkého finále a v obou případech nakonec obsadil 8. místo.

Chomutovský klub bude mít zastoupení i v Plovdivu, kde tento měsíc proběhnou mistrovství juniorů (tj. do 18 let) a kanoistů do 23 let. Kromě Bišického ve dvoukajaku na trati 200 m se tam ve čtyřkajaku na 1 000 m představí i Michal Čeřovský.

Trenérům dělají radosti i další jejich svěřenci. Celorepublikový žebříček žáků vede Jakub Remuta, dorostenců zase Tomáš Fridrych. Spolu s nimi kritéria pro zařazení do sportovního centra mládeže splňují i Andreas Predka, Magdaléna Tomanová, Kateřina Vrbenská, Nela Marková a Adam Novotný.